چهارشنبه, 11 13th

آخرین بروز رسانی 06:22:58 AM

آغاز جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجويان سراسر كشور

 

گروه فعاليت‌های قرآنی: بيست و هشتمين دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجويان سراسر كشور با حضور 260 دانشجو از سراسر كشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوين آغاز به كار كرد.

به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن (ايكنا) شعبه قزوين، بيست و هشتمين دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجويان سراسر كشور پيش از ظهر امروز پنج‌شنبه، 9 آبان ماه در دانشگاه آزاد اسلامی قزوين آغاز به كار كرد.

اين جشنواره كه با حضور 260 دانشجو از سراسر كشور برگزار می‌شود، شامل سه مرحله كتبی، شفاهی و هنری است كه بخش كتبی و هنری اين جشنواره در دانشگاه‌های ديگر كشور برگزار شده و برگزيدگان اين بخش‌ها برای تقدير در اختتاميه به دانشگاه آزاد اسلامی قزوين معرفی شده‌اند.

در بخش شفاهی كه به ميزبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوين برگزار می‌شود شركت‌كنندگان دختر و پسر در 5 رشته قرائت به روش تحقيق، قرائت به روش ترتيل، حفظ قرآن كريم شامل حفظ 5، 10، 20 و حفظ كل قرآن با يكديگر به رقابت خواهند پرداخت.

همچنين بخش مداحی و مديحه سرايی با محتوای اشعار فاخر و تأثيرگذار معنوی ويژه دانشجويان پسر و بخش دكلمه با محتوای متون فاخر، گيرا و معنوی ويژه دانشجويان دختر برگزار می‌شود.

برگزاری محفل انس با قرآن با حضور چند قاری ارزشمند بين‌المللی هم چون استاد كريم منصوری، قاری ممتاز بين‌المللی كشورمان و قاريان برتر استان قزوين، سخنرانی، تواشيح، مداحی، نشست‌های صميمانه و مشورتی استادان گروه قرآنی دانشگاه و چهره های قرآنی استان با داوران ممتاز با هدف ارتقای سطح قرآنی استان و دانشگاه، توانمند سازی چهره های قرآنی از جمله برنامه های اين جشنواره است.

هم چنين برای نخستين بار در نمايشگاه محصولات قرآنی و ارائه آثار و دست آوردهای دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامی قزوين، نرم افزار مفاتيح‌الجنان كه توسط دانشجويان و استادان اين دانشگاه طراحی و ساخته شده است، رونمايی می‌شود.

اين جشنواره از 8 لغايت 11 آبان ماه در دانشگاه آزاد اسلامی قزوين برگزار می‌شود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شما اینجا هستید: خانه اخبار اخبار قرآنی آغاز جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجويان سراسر كشور