یکشنبه, 08 25th

آخرین بروز رسانی 06:22:58 AM

جلسه کمیته ترویج فعالیتهای قرآنی در هیئات مذهبی برگزار شد

اولین جلسه کمیته اجرایی تفاهم نامه توسعه و ترویج فعالیتهای قرآنی در هیئات مذهبی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دارالقرآن الکریم ، حسین بهبودی ، مدیر امور استانها و موسسات سازمان دارالقرآن الکریم گفت: جهت توسعه و ترویج فعالیتها و تعلیم و تعلم قرآن در هیئات مذهبی کشور ، تفاهم نامه چهار جانبه ای فی مابین سازمان دارالقرآن الکریم ،معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ، شورای هیئات مذهبی و اتحادیه موسسات قرآنی مردمی کشور در شهریور ماه امسال منعقد گردید، که اولین جلسه آن نیز با حضور نمایندگان دستگاه های ذکر شده درر وز شنبه، پنجم مهرماه در این سازمان برگزار گردید. 
بهبودی اظهار داشت در این جلسه هریک از نمایندگان نظرات و پیشنهادات خود را در راستای تحقق تفاهم نامه بیان کردند.و به بررسی راهکارها ، موانع و همچنین فرصت ها و تهدیدها در این جلسه نیز پرداختند.
مدیر امور استانها و موسسات سازمان دارالقرآن الکریم در ادامه اذعان کرد، تهیه سند راهبردی و ترسیم چشم انداز هیئات مذهبی یکی از موضوعات مهمی بود که در این جلسه مطرح گردید و قرار شد در شش ماهه دوم سال جاری این کار صورت پذیرد. امور تبلیغی و ترویجی و استفاده از اشعار قرآنی در هیئات نیز از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود که مقرر شد با توجه به نزدیکی و فرا رسیدن ماه محرم ، این امر از طریق مجموعه متناظری که قرار است در استانها تشکیل شود ، به هیئات مذهبی اطلاع رسانی گردد. 
بهبودی توضیح داد سازمان دارالقرآن الکریم در شش ماهه دوم سال جاری قرار است یک هزار و دویست دوره فصیح خوانی قرآن کریم در کل کشور برگزار نماید .لذا با توجه به زمینه و بستر لازم و کافی در هیئات مذهبی ،این سازمان جهت واگذاری چهار صد دوره فصیح خوانی قرآن کریم به این هیئات اعلام آمادگی می نماید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شما اینجا هستید: خانه اخبار اخبار قرآنی جلسه کمیته ترویج فعالیتهای قرآنی در هیئات مذهبی برگزار شد