چهارشنبه, 11 13th

آخرین بروز رسانی 06:22:58 AM

30مهر نتایج آزمون اعطای مدرک به حفاظ قرآن اعلام می گردد

نتایج آزمون مرحله دوم طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم سی ام مهر ماه اعلام می گردد. 

به گزارش روابط عمومی سازمان دارالقرآن الکریم مسعود وادی پور ، سرپرست اداره ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم در این خصوص گفت: در این مرحله از آزمون یک هزارو نهصد نفر شرکت کردند که پس از داوری در بخش حسن حفظ تعداد یکهزارو یکصدو بیست نفر ، حائز حد نصاب نمرات شدند.
در حال حاضر ، فایل های صوتی قرائت قبول شدگان این بخش ، توسط داوران مجرب و توانمند کشور مورد بررسی و داوری قرار گرفته است که امیدواریم تا پایان مهر ماه سال جاری نتایج نهایی را اعلام نماییم. 
وادی پور اظهار داشت افرادی که متقاضی مدارک 5-4-3 هستند با پایان یافتن این مرحله ، تعیین تکلیف خواهند گردید و به قبول شدگان ، مدارک مذکور اعطاء خواهد شد.
به گفته وادی پور مرحله سوم آزمون طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم ، برای کسانیکه متقاضی اخذ مدرک درجه 1 و2 می باشند ، بیست و یکم آذرماه سال جاری ، برگزار خواهد شد.این آزمون مربوط به مفردات قرآن کریم بوده و منابع آن ترجمه و مفاهیم قرآن کریم (بر اساس ترجمه آیت الله مکارم شیرازی) و کتاب قاموس قرآن نوشته سید علی اکبر قرشی است.
شرکت کنندگان در این مرحله می بایست به یکصدو هشتاد سئوال تستی که شصت سئوال از کتاب قاموس قرآن و یکصدو بیست سئوال مربوط به ترجمه و مفاهیم قرآن کریم می باشد پاسخ دهند.
سرپرست اداره ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم خاطر نشان کرد از مجموع هفت هزارو چهار صد نفر داوطلب در آزمون طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم ، پس از برگزاری آزمون کتبی در مرحله اول ، تعداد سه هزارو نهصد نفر به مرحله دوم آزمون راه پیدا کردند که از این تعداد نفرات ، یک هزارو نهصد نفر امسال اعلام آمادگی کردند که در مرحله دوم آزمون شفاهی شرکت نمایند و تعداد دو هزار نفر ما بقی نیز در سال آینده شرکت خواهند کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شما اینجا هستید: خانه اخبار اخبار قرآنی 30مهر نتایج آزمون اعطای مدرک به حفاظ قرآن اعلام می گردد